Laddar Evenemang

« Alla Evenemang

  • Detta evenemang har redan ägt rum.

Lofsdalen 22-24 april 2022

april 22 - april 24

Resultat

Fredag 22/4

Domare: Eva Perman
2 UKL – Simos Nero/Frank Brekke
3 UKL – Lauvåsen’s BM Kompis/Birger Stene
3 UKL – Skraveldalens J Ferrox/Petra Lindeborg
3 ÖKL – Fjellstårsas SN Limpan/Ulf Andersson-Marja Persson
3 ÖKL – Zetterjärns Anizette/Annette Ohlsson

Domare: Trond Kolstad
1 UKL – Zettertjärns Princezz/Kristina Edh
2 UKL – Femundhund’s Fix/Berit Johanne Riise
2 UKL – Red Garlic’s Pommery Champagne/Agneta Andersson
2 UKL – Borgeflons DC Ginny/Ingebrekt Bergman
1 ÖKL – Rypemyras Chanza/Kristina Edh
2 ÖKL – Borgeflons GW Eld/Linda Johansson
2 ÖKL – Skoglykka’s Roxy/Monika Garbeklint
2 ÖKL – G-Shapp/Peter Andersson
3 ÖKL – Månafossens Kimy M/Knut Östmo

Domare: Thore Maehla
1 UKL – Frierfjorden’s Indi/Svenn Erik Rud
3 UKL – Setterwalls Häxa/Stefan Holm
2 ÖKL – Sansetters Tuesday/Susann Hortell
2 ÖKL – Blakkstöten’s Friskis/Geir Pedersen
Domare: Jean-Marc Chabloz
1 UKL – Langlandsmoens Bess/Terje Stokkebekk-Nils Kristian Bergens

Lördag 23/4

Domare: Kerstin Frändegård
2 ÖKL – Herrskapets Always My Rose/Erik Ringner

Domare: Svein Borgen
1 UKL HP – Östaglöttens Grappa/Bengt Hansson
1 UKL – Bovattnets Oryx/Marika Bladin
2 UKL – Setterwalls Helags/Marika Bladin
2 ÖKL – Borgeflon’s RX Brim/Ingebrikt Bergman

Domare: Eva Perman
1 UKL HP – Simos Nero/Frank Brekke
3 UKL – Malstabodarna Patron/ Alix Moavi
3 UKL – Lykkeklöver’s Baccio/Terje Stokkebekk-Kathrine Astrup

Domare: Niklas Bodin
1 SKL CERT – Zettertjärns Compiz/Niklas Köhler
2 SKL CK – Fjällpilens GE SeniorAmigo/Ola Arnell

Domare: Peter Hoyer
1 SKL CERT – Stina/Alexander Bennergård
2 SKL CK – Horndalens Lbh Nira/Helmer Sjövold
3 SKL CK – Zettertjärns Sessan/Jean-Marc Chabloz
4 SKL – Norrlands Guidens Papput/Vegard Davidsen

Söndag 24/4

Domare: Kristina Edh
2 ÖKL – Borgeflons GW Eld/Linda Johansson
3 ÖKL – Borgeflon’s RX Brim/Ingebrikt Bergman

Domare: Bengt Hansson
1 ÖKL – Trostebackens Tex/Mikael Thor
1 ÖKL – Horndalens Lbh Nira/Helmer Sjövold
3 ÖKL – Lunvikas Ami/Helmer Sjövold

Domare: Jean-Marc Chabloz
1 UKL – Högfjällshundens Jojo/David Geijer- Karin Hillström
3 UKL – Malstabodarna Patron/ Alix Moavi
3 UKL – Red Garlic’s Pommery Champagne/Agneta Andersson
3 UKL – Setterwalls Helags/Marika Bladin

Välkommen till NNFK:s jaktprov i Lofsdalen 22-24 april 2022

Provledare
Lena Larsson
Tel. 070-5459450

Kommissarie
Christina Persson och Vegard Davidsen
Tel. 073-1828550, kicki124@gmail.com

Program
Fredag ​​22/4 ukl/ökl
Lördag 23/4 ukl/ökl/skl
Söndag 24/4 ukl/ökl

Anmälan
Anmälan sker endast via enkel anmälan länk: http://simplesignup.se/private_event/190910/c3f4a835ff

Anmälningsavgift
425 kr/start.

Sista anmälningsdag
12 april 2022

Begränsningar
Max 2 partier/dag. Provet genomförs enligt FA:s Jaktprovsregler.

Domare
Trond Kolstad, Niklas Bodin, Peter Hoyer, Eva Perman, Kina Edh, Kerstin Frändegård, Jean-Marc
Chabloz.

Övrigt
Provledningen reserverar sig för eventuella ändringar. Vid ev. återbetalning behåller klubben 25-/start
i administrativ avgift! OBS: kostnad för transport med vessla 400 kr/person.

COVID-19
Vi uppmanar alla närvarande att hålla avstånd och att avstå från deltagande om Du/Ni uppvisar
förkylningssymtom.
Varmt välkomna!

Detaljer

Börjar:
april 22
Slutar:
april 24