BRUKSVALLARNA 18-19 MARS

SKL
1 SKL/CERT Norrlands Guidens Mammut / Niklas Sundberg
2 SKL/CK Heggelifjellets Oter / Jan Roger Hegli
3 SKL/CK Co Cito / Einar Holmvik
ÖKL
1 ÖKL Yggdrasil PL Atto / Terese Skott Dahlgren
1 ÖKL Fjällpilens GZ Quality / Wanda Dahlsten
2 ÖKL Åshöjdens Thora/ Ewa / Sten Storm
2 ÖKL Den Röde Jägaren Ice Queen / Markku Mikkola x 2
2 ÖKL Björnåns H Carenata / Erik Larsson
2 ÖKL Skedoms Mackmyra / Åsa Vilson 
3 ÖKL Kvannildalens Glayva de Glorious/ Anna Lena Hoyer
3 ÖKL Svartbekkens Diza / Astrid Tande
3 ÖKL Yggdrasil PL Micro-Ragge / Gun-Britt Bent
3 ÖKL V-skalets Kira / Leif Bergström
UKL
1 UKL/HP Fjällpilens IE Amiens / Wanda Dahlsten
1 UKL Fjällpilens IE Gulliac / Wanda Dahlsten
1 UKL Norrlandsguidens Lava / Elisabeth Albertsson/Niklas Sundberg
2 UKL Danguns Perdix/Conny Åström
3 UKL  Danguns Furia/ Perka Persson
3 UKL Danguns Pica/ Jonaas Döhl

Domare: Kjell-Åke Gerdin Domare: Kjell-Åke Gerdin

MOSKOGEN 1 APRIL

3 ÖKL Östbergets Winja / Kerstin Frändegård

Pristagare Pristagare

RUNDHÖGEN 2 APRIL

1 ÖKL Zettertjärns Varri / Willy Trehag
2 ÖKL Endalshöjdens Bono / Bodil Elofsson
2 ÖKL Zettertjärns Olga / Lena Wallin


 RÖRVATTNET 8-9 APRIL

Lördag, SKL, Olav Bratberg
1 SKL CERT  Villestofte´s Mico, Ägare och förare; Terje Bjugan
2 SKL CK       Aeris TP Royal, Ägare och förare: Jan Svensson
3 SKL CK       Landborgens Miss Marple, Ägare och förare: Michael Lundberg
4 SKL             Zettertjärns Maffia, Ägare Niklas och Maria Köhler, förare: Kina Edh

Lördag, UKL/ÖKL, Kerstin Frändegård
2 UKL Norrlands Guidens Vulkan, Ägare och förare: Maria Köhler
3 UKL Högfjällshundens Aija, Ägare och förare: Rasmus Carlsson
2 ÖKL Borgeflons MP Xorro, Ägare och förare: Tryggve Kolstad
3 ÖKL Zettertjärns Sessan, Ägare och förare: Christina Persson

Söndag UKL/ÖKL, Jean-Marc Chabloz
3 UKL Snöflinga. Ägare och förare: Lennart Paakki
3 ÖKL Åshöjdens Thelma, Ägare och förare: Per Grönlund

Söndag UKL/ÖKL, Bengt Hansson
1 UKL HP Storoyas Fant, Ägare och förare : Olov Bratberg
2 UKL Borgeflons BS Agda, Ägare och förare: Reino Unosson

Lofsdalen 22-23 april 2017

Lördag
Domare: Henrik Standertskjöld-Nordenstam
1 ukl m HP Norrlandsguidens Vulkan äg. Maria och Niklas Köhler, för. Niklas Köhler
3 ukl Endalshöjdens Debbie Harry, äg/för Inga-Lill Rosenius
1 ökl V-Skalets Flo-Jo II, äg/för Fred Sigurdsson

Domare: Peter Hoyer
3 ukl Fjällpilens IE Normandie, äg/för Stig Kokkvoll
2 ökl Rubra Alba Curt the Conqueror, äg/för Jenny Westerlund
2 ökl Norrlandsguidens Eldibaken, äg/för Niklas Sundberg

SKL
Domare: Vibeke Lorentzen-Andersson
1 skl m cert Endalshöjdens Blackie Lawless, äg Sofia Lind, för Morgan Göransson
2 skl m ck Tiurskogens Cito, äg/för Anders Handler

Domare: Bengt Hansson
1 skl m cert Högfjällshundens Qurre, äg/för Tommy Hagerlund
2 skl m ck Fjellstårsas PW Nigella, äg/för Ulf Andersson
3 skl m ck Nordfjellets RR Ziba, äg/för Tommy Hagerlund
4 skl m ck Norrlandsguidens No Speed, äg/för Maggan Fryklund

Söndag:
Domare: Peter Hoyer
3 ukl Falcsagans Rittak, äg/för Erik Långström

Domare: Vibeke Lorentzen Andersson
1 ukl m HP Norrlandsguidens Eldupphör, äg/för Stefan Hanberg
3 ökl Endalshöjdens Cindy Lauper, äg. Sofia Lind, för Morgan Göransson

Domare: Jean-Marc Chabloz
2 ukl V-Skalets Jaga, äg/för Marita Forss
3 ukl Danguns Furia, äg Per-Erik Persson, för Gunno Haltorp
2 ökl Norrlandsguidens Lava, äg/för Elisabeth Albertsson
2 ökl Norrlandsguidens Tass, äg/för Vegard Davidsen
3 ökl Norrlandsguidens Akita, äg/för Stig Olsson

Domare: Einar Holmvik
3 ukl Setterwalls Lykka, äg/för Anette Wall
3 ukl Grillsbergets Bono, äg/för Fredrik Andersson
3 ukl Zettertjärns Compiz, äg Maria och Niklas Köhler, för Niklas Köhler
1 ökl Åshöjdens Zassa, äg/för Fredrik Andersson