Gräftåvallen 9/10
2 ÖKL Zettertjärns Olga uppf: Kristina Edh ägare: Lena Wallin förare: Caroline Wallin
2 UKL Langgrubbans Iron Lady uppf: Anna Karin Sjölund 
2 UKL Langgrubbans Highland Queen uppf: Anna Karin Sjölund 

Skogsprov Mammerdalen 3/10
1 ÖKL/HP Avalonian's Akira uppf & ägare: Helene Stensby
1 UKL Borgeflons Yrki uppf: Eva Perman äg: Anders Handler
3 UKL Setterwalls Lycka uppf & äg: Anette Wall
3 UKL Norrlands guidens Vulkan uppf: Niklas Sundberg äg:Niklas & Maria Köhler
 

Bruksvallarna 1-2 oktober
1 UKL/HP Ohlsmyrens Tintin uppf: Roland Ohlsson m fl ägare: Anders Enbom
1 UKL/HP Borgeflons DR Zaga uppf: Eva Perman äg: Jörgen Andersson

1 UKL Ohlsmyrens P Sally uppf & ägare Roland Ohlsson 
1 UKL Nareheimens Hanni ägare Bente Moe
1 UKL Ohlsmyrens P Sally uppf & ägare Roland Ohlsson
1 ÖKL/HP Zettertjärns Vamp uppf & äg Kristina Edh
 

Stugun 25/9
1 Ukl Hp Sotborrens Föyka , ägare Johanna Ström Eriksson och Martin Uddh, förare Martin Uddh.
2 Ökl     Zettertjärns Olga ägare Lena Wallin, förare Caroline Svensson Wallin.
 

Bruksvallarna 15-18 sept

SM
1 SKL IST Red Garlic's Juici Fruit, uppfödare/ägare/förare: Agneta Andersson

FP
1:a 1 UKL/HP IST Norrlandsguidens Mammut, uppfödare/ägare/förare: Niklas Sundberg

NNFK's prov

1 UKL/HP EST Danguns Ice uppf: Daniel Gutavsson, ägare/förare: Anna Linder
1 UKL PT Borgeflons DR Zara, uppfödare/förare: Eva Perman ögare: Herman Billung
1 UKL EST MD's Wera Wang, uppfödare: Magnus Dalgren ägare/förare: Stefan Keisu

1 ÖKL/HP GS Kvannildalen Gry the Great uppfödare/ägare/förare: Wanda Dahlsten
2 ÖKL EST Högfjällshundens Skyyr uppf: Bernt Perström ägare/förate: Dick Edin
2 ÖKL EST Ohlsmyrens Proud Mary uppf/ägare/förare: Roland Ohlsson
3 ÖKL EST Högfjällshundens Maja uppf/ägare/förare: Bernt Perström
3 ÖKL GST Endalshöjdns Cindy Lauper uppfödare/ägare: Sofia Lind förare: Morgan Göransson
3 ÖKL ESH Falcsagans Knatte, uppf:Margozata Nord & Åke Jonsson äg/för Anders Bjerkhoel
3 ÖKL PH Borgeflons JL Uzi uppf: Eva Perman ägare/förare: Anders Halvarsson
3 ÖKL GST Avalonian´s Beisla uppf: Helene Stensby äg: Sharlotte Holst för: J E Stensby

1 SKL CERT/ CACIT IST Norrlandsguidens Mammut, uppfödare/ägare/förare: Niklas Sundberg
2 SKL CK /R -CACIT IST Nordfjällets RR Ziba, uppf: Kristina Forsmark ägare/förare:Tommy Hagerlund
1 SKL Bella ägare/förare: Olov Åman
 

Jättendal 10-11 september Skogsprov
Domare: Thore Sandström
3 ÖKL  GST  AVALONIAN'S AKIRA S26116/2008, äg Helene Stensby, Mangskog, för Jon Eirik Stensby
1 UKL/HP  IRSH  REMKILENS L-ROY SE15687/2015, äg & för Ove Johansson, Järbo

Edevik 3-4 sept

inga premier i UKL/ÖKL

SKL
Domare: Brynjar Holmli
1 SKL/Cert Zettertjärns Nikez uppf: K Edh äg/för: Kristina Edh
2 SKL/CK   Norrlands Guidens Mammut uppf/äf: Niklas Sundberg förare: Elisabeth Albertsson
3 SKL/CK Tiurskogens Cito äg/för: Anders Handler
4 SKL      Heggelifjellets Messi uppf:Jan Roger Hegli äg/för: Kjell Bygdestål

Bruksvallarna 22/8

Domare: Henrik Standerskjöld-Nordenstam
1 ÖKL/HP Norrlands Guidens Mammut uppf/äg/för: Niklas Sundberg

Domare: Bengt Persson
2 ÖKL  Yggdrasil PL Micro-Ragge uppf: Thure Olsson Ägare/förare: Gun-Britt Bent