Hej alla!
Här kommer startlistorna inför helgens prov.
Listorna har dröjt då vi har haft problem att få tag i domare till söndagens blandparti. Vi har därför prioriterat SKL på söndagen.

Efter en del pusslande har vi sett till så alla fått minst en start.
De som anmält sig på söndagen kommer att få startavgiften återbetald eller en start på fredag.
De berörda är kontaktade via mejl, har jag missat någon, kontakta kommissarie Kajsa.

Hör av er om något inte stämmer!

Hälsningar kommissarie & provledning



--------------------------------

STARTLISTA  Uppdaterad 20200915 kl 19

FREDAG 19 september 2020

Dislsetter's Froste
Fjälldemonens ME Elektra NY
Fjellstårsas SN Limpan
Fräsa
Girifjällets GZ Boss
Hjerkinnhöas Mohito
Jaktstormens Dovre
Jaktstormens Enjoy
Jaktstormens Extra
Jimbalayas Jena
Malstabodarnas Star
Noppikullens Avalonia
Norrlandsguidens Kill 'en all NY
Red Garlic’s Hot Habanero
Red Garlic's Oazzi
Snö Flinga
Svartkjelen´s TE Sickan
Top Point Lord Nelson
Vallarfjället's F-Emmylou
Yggdrasil PR Wenge
Zanto
Zettertjärns Franz
Zettertjärns Krejzy
Zettertjärns Lexzie

----------------------
Lördag 19 September 2020

Adarmendi-mendi Ockra
Badstuåsens Ocke
Björås Ghoddos
Black Luckys Bombi Bitt
Black Luckys Frans Hugå
Borgeflons RS Beatrix
Borgeflons RW Prinsessan Desireé
Borgeflons Zlatan
East Meadows Quattro
East Meadows Red Hot Chili
Fanby Elmer
Fjellstårsas Sn Fika
Fjellstårsas SN Limpan NY
Fjälldemonens ME Elektra
Fågelkärrs Tylla
Fågelkärrs Tyssi
Haraldstorpets Dimma
Herrskapets Master Millionaire
Herrskapets The Golden Rose
Hjerkinnhöas Mohito
Jaktstormes Enjoy NY
Jimbalayas Jena
Kokanees Zeb
Malstabodarnas Star
Myrteigens T Monk
Noppikullens Avalonia
Norrlandsguidens CowGirl
Ohlsmyrens GJ Norrglimt
Ohlsmyrens Norma Jean
Remkilens Izzy
Setterwalls Trolla
Skraveldalens I Fame
Strävsamma Gilla
Tibazt
Red Garlic’s Oazzi
Top Point Lord Nelson
Svartkjelen´s TE Sickan
Zettertjärns Franz
Zettertjärns Krejzy NY
Zettertjärns Lexzie
Zanto
Östbergets Yra
Östbergets Äzzla

Reserver Lördag:
Jaktstormens Extra
Red Garlic’s Hot Habanero
Jaktstormens Dovre
Norrlandsguidens Kill em all

SÖNDAG 20 september 2020
SKL

Aeris BR Ipa
Alexiusgårds Molly
Borgeflons RX Blanka du Nord
Carnbrings Rusty Nail
Fjellstårsas PW Nigella
Fjellstårsas VNBullen
Herrskapets Our Red Rose
Jaktstormens A Robin Tell
Malstabodarnas Star
Niuman Della Vecchia Irlanda
Ph Windhovering Larch
Red Garlic’s Ingefära
Red Garlic’s Sweet Potato
Zettertjärns Compiz
Åshöjdens Thelma
Norrlandsguidens Eldibaken 

Reserv SKL
Norrlandsguidens Luremus

 

Välkomna till NNFKs fjällprov I Bruksvallarna 18-20 september 2020


Provledare
Stefan Sandnes
stefansandnes@gmail.com
mob: 070-370 77 87

Kommissarie
Kajsa Vallström
jaktprovbruksvallarna@gmail.com
mob:073-807 73 00

Anmälan
senast den 11 september
via simple signup
LÄNK

Anmälningsavgift
425kr/start

Begränsningar
Max 2 partier per dag
I övrigt jaktprovsregler enligt FA.
 
Program. Fredag UKL/ÖKL
              Lördag UKL/ÖKL/
              Söndag UKL/ÖKL/SKL

Domare
Eva Perman, Niklas Köhler, Bengt Hansson

Upprop
Kl 8.00 beroende på FHM's regler som kan förändras kan det bli ute i terrängen eller
Bruksvallsliden, närmare info kommer i PM

Övrigt
Bekräftelse på start publiceras på NNFK'a hemsida. Provledningen reserverar sig för eventuella ändringar.
Vid ev. återbetalning behåller klubben 25-/start i administrativ avgift!

VÄLKOMNA !!