Prel. Startlista 20-22 sept 
(med reservation för fel av den mänskliga faktorn)
Upprop vid vallarboden 8.00 varje morgon (Baksidan av Bruksvallsliden)

Om du inte vill ha din reservplats är vi tacksamma om du stryker hunden  snarast (strykningar senast onsdag från reservplats för att få startavgift återbetald)


UKL fredag
Högfjällshundens Flinga
Idrefjällens Zorro
Jentefjellets Inka  NY
Jimbalayas Jena
Ljungviddens Parma
Noppikullens Avalonia
Red Garlics Lingon NY
Rypemyras Chansa 
Setterwalls Geira
Zettertjärns Huntrezz
Åshamras Xiska
11x

ÖKL fredag
Den Röde jägaren Qvick Silver NY
Endalshöjdens Dolly Parton 
Fjelstårsas PW Nigella
Fjellstårsas VN Bullen
G-Shapp
Girifjellets GZ Boss
Haraldtorpets Vittra
Hjerkinhöias Mohito
Molly
Norrlands Guidens Luripark
Norrlands Guidens Eldupphör
Ruba Alba Diva Dior
Zettertjärns Compiz
Zettertjärns Sessan
Åshamras Helga
Åshöjdens Dixon NY
Östbergets Yra
17

Reserv fredag
Red Garlics Ingefära
Red Garlics Hot Habanero
Borgeflons RX Beatrix struken
Zettertjärns Ize struken
Avalonias Gledje Gibson struken
Ohlsmyrens Dirty Harry struken
Högfjällshundens Hjalle struken
Hoveraeget´s  Air Force One struken

SKL lördag
Aeris BR Ipa
Aeris PT Royal
Den Röde Jägarens Ice Queen
Den Röde JÄgarens Killer Queen
Endalshöjdens Blackie Lawless
Fjellstårsas PW Nigella
Fjellstårsas VN Bullen
Herrskapets Our Bandit
Ohlsmyrans Rospiga
Red Garlics Sweet Potato
Rubra Alba Curt the Conqueror
Strävsamma Jippi
Windhovering Larch
Zettertjärns Maffia
Zettertjärns Nikez
Zettertjärns Vamp

Reserv SKL
Zettertjärns Azk
Borgeflons Beatrix


UKL lördag
Adarmendi Othello
Avalonias Hero
Borgeflons XJ Canvas
Herrskapets Golden Rose
Högfjällshundens Flinga
Idrefjällens Azkungen NY
Jaktstormens C-Icestorm
Jentefjellets Inka
Jimbalayas Jena
Ljungviddens Verona
Noppikullens Avalonia
Ohlsmyrens Humla
Ohlsmyrens Norrglimt
Rallarjans B-Rio NY
Setterwalls Geira
Skedoms Primo Vinci
Svitods Tello
Tjuvkilens Betty Boop
Tjuvkilens Zawyer
Zettertjärns Huntrezz
Åshamras Yo-Yo
21 x

ÖKL Lördag
Black Luckys Frans-Hugo NY
Borgeflons Agda
Borgeflons XP X-Ray
Dislsetters Froste
Falksagans Knatte
Fjelldemonens Elektra
Girifjellets GZ Bozz
Haraldtorpets Vittra
Herrskapets Master Milionaire
Molly
Norrlands Guidens Eldupphör
Norrlands Guidens Lurpark
Ohlsmyrens Abrakadabra
Ohlsmyrens Mustang Sally
Ruba Alba Diva Dior
Red Garics Ingefära
Red Garlics Hot Habanero
Red Garlic Jasmin
Zettertjärns Franz
Zettertjärns Uniqa 
Åshöjdens Dixon
21 x

Reserver lördag


Zettertjärns Ize struken 
Ohlsmyrens Dirty Harry struken 
Högfjällshundens Hjalle struken
Kokaneez Zeb struken
Hoveraeget´s  Air Forse One struken

UKL söndag
Avalonians Hero
Idrefjällens Azkungen
Idrefjällens Zorro
Jaktstormens C- Icestorm
Rypemyras Chansa
Skedoms Primo Vinci
Svitjods Tello
Tjuvkilens Zawyer
Tjuvkilens Betty Boop
Åshamras Xiska
Åshamras Yo-Yo
11

ÖKL söndag
Avalonians Extra
Borgeflons MP X-Ray
Borgeflons Agda
Den Röde Jägaren Ice Queen
Endalshöjdens Dolly Parton
Falksagans Knatte
Fjelldemonens Electra
G-Shapp
Hagalidens Calluna
Herrskapets Master Milionar
Ruba Alba Diva Dior
Zettertjärns Anizette
Zettertjärns Compiz
Zettertjärns Franz
Zettertjärns Sessan
Zettertjärns Vamp
Östbergets Yra
17


Reserver söndag
Adarmendi Othello 
Ohlsmyrens Abrakadabra
Borgeflons JX Canvas
Herrskapets Golden Rose
Hjerkinhöias Mohito
Red Garlics Jasmin
Ruba Alba Diva Dior
Black Luckys Frans-Hugo
Högfjällshundens Flinga
Setterwalls Geira

Red Garlics Ingefära struken
Red Garlic Hot Habanero struken
Hoveraeget’s Air Force One struken
Avalonians Gledje-Gibson (ej apportbevis)struken
Ohlsmyrens Dirty Harry struken
Högfjällshundens Hjalle struken
Kokanees Zeb struken 

Fjällprov Bruksvallarna 20-22/9 2019 
(NNFK's Huvudprov)

Provledare:
Kristina Edh
mobil 070-656 4727
email kina@zettertjarn.se

Eva Perman
mobil 070-374 59 10
email borgeflon@gmail.com

Kommissarie
Kajsa Vallström
Långå Emres 233, 84093 Hede, Mobil: 073-8077300
E.post: jaktprovbruksvallarna@gmail.com

Program     
20/9 UKL/ÖKL
21/9 UKL/ÖKL/SKL
22/9 UKL/ÖKL

Sista anmälningsdag 
Senast 9/9 ska anmälan och avgift vara kommissarien tillhanda.
Anmälningsavgift: 425-

ANMÄL HÄR!

Begränsningar
Max 2 partier/dag
I övrigt enligt FAs Jaktprovsregler

Domare       
Jean Marc Chabloz , Niklas Köhler , Peter Hoyer, Kerstin Frändegård, Björn Schöldberg x 2
Hans Andersson x 2
SKL: Döms av Björn Schöldberg

Förläggning & upprop kl 8.00 
Bruksvallsliden 0684-20180, www.bruksvallsliden.se

Jägarmiddagen, Bruksvallsliden, lördag kväll, 2 rätters 290:- och bokas hos kommissarien senast 17 september. 
Även middag fredag ca 200- , anmälan till kommissarien senast den 17 september



Övrigt
PM, program och bekräftelse på start publiceras på NNFK’s hemsida
Kontroller av betald medlemsavgift kan komma att utföras.
Eventuella anspråk på återbetalning av anmälningsavgift hänvisas till FAs Jaktprovsregler
Provledningen reserverar sig för eventuella ändringar